ERKEN HASAT ZEYTİNYAĞLARI

Posted by admin 19/03/2017 0 Comment(s)

 

ERKEN HASAT NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI NEDİR?

 

Erken Hasat Zeytinyağları Zeytin meyvesi daha yeni olgunlaşmaya başlarken Ekim ayı başlangıcı ile Kasım ayı sonuna kadar geçen zaman evresinde zeytinlerin toplanarak hava alan kasalara konup bekletilmeden sıkıma götürülmesiyle elde edilen bizlerin yeşil ilk hasat olarakta tabir edilen  vitamin değerleri açısından en makbul olarak bilinen  yağ gruplarındandır.

İlk hasat zeytinyağı elde ediminde birde soğuk sıkım yöntemi uygulanmışsa mevcut zeytinyağları piyasada en yüksek değerlerde satılan doğal zeytinyağlarından olmaktadır.Genelde erken hasat zeytinyağları kontinü sistemde sıkılır bazı firmalar soğuk sıkımda uygularlar bu tamamen tercihe bağlıdır.

 

Erken yani yeşil ilk hasat zeytinyağları neden daha pahalıdır?

 

Çünkü hem daha tam olgunlaşmamış zeytini toplamak daha zordur hemde çıkan zeytinyağı miktarı mevsimsel ve sıkımsal şekil itibariyle azalacağından buda fiyatlara direk yansımaktadır.

 

Siyah hasat ile yeşil erken hasat arasında fark var mıdır?

 

Tabiy ki vardır bir kere siyah zeytin daha fazla yağlanmıştır buna nazaran suyu daha az,sodyum ve fosfor mineralleri daha fazladır lakin yeşil zeytindede A vitamini fazlalığı bulunmakta.Buradan çıkaracağımız sonuç siyah hasat zeytinyağıda belirli mineraller açısında yeşil hasat yağlara göre üstündür ancak ilk hasat zeytinyağıda farklı mineral ve vitaminden açısından yüksektir.

O halde her iki tür zeytinyağınıda sağlığımız için sofralarımızdan eksik etmemelyiz.

 

EGEBAY ZEYTİNYAĞLARI olarak her iki sınıf Zeytinyağınıda bünyemizde barındırarak Değerli Türk Milletinin  damak zevkine sunuyoruz.Zeytinyağlarımız ayrıca ihraca yönelik olarakta satışa sunulmaktadır vitamin değerleri ve kalitesinin yüksek olması nedeniyle yurt dışında büyük ilgi görmektedir.

Mutlu ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Zeytinyağını Sofaranızdan Hiç Eksik Etmeyin.

ZEYTİNYAĞI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ALTTAKİ İNTERNET SİTEMİZİ SİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

 

 

Leave a Comment