Bayındır Dağ Zeytinyağının Özellikleri

Posted by admin 30/11/2018 1 Comment(s)

Zeytinyurdu Bayındır Egebay  Zeytinyağının Özelliği Nedir

 

BAYINDIR DAĞ ZEYTİNLİKLERİ “KÖK ATA AĞAÇ” olarak kabul edilen,YABANİ DELİCE diye bilinen, DOĞAL OLARAK ÇEKİRDEKTEN YETİŞMİŞ OLAN ZEYTİN AĞAÇLARININ AŞILANMASIYLA ELDE EDİLMİŞTİR BU SEBEPLE KAZIK KÖKLÜDÜR SUYU VE TOPRAĞI TUTAR EREZYONU ENGELLER.SOĞUĞA VE KURAKLIĞA DAYANIKLI BİR ZEYTİN AĞACIDIR.MEMECİK-KÖK ATA AĞAÇLARINDAN ELDE EDİLEN BU ZEYTİNYAĞİ DEPOLAMAYA UZUN SÜRE SAKLAMAYA EN ELVERİŞLİ ZEYTİNYAĞIDIR.

 

MEVCUT ÖZELLİKLERİNDEN DAĞLIK VE TEPELİK ALANLARDA ÇOK TERCİH EDİLEN BİR ZEYTİN AĞACI TÜRÜDÜR.

 

ZEYTİNYAĞLARINI FARKLI KILAN DİĞER ÖZELLİKLER NEDİR?

 

Öncelikle yukarıda belirtilen özelliklerinin haricinde zeytinyağlarımızı farklı kılan diğer başlıca özelliklerden bir tanesi BAYINDIR DAĞ ZEYTİNLİKLERİNİN KAR GÖRMESİ,DOĞAL KAYNAK SULARININ İÇERİSİNDE YER ALMASI böylece suyu yavaşça süzdürerek köklerine iletmesi,her mevsim suya ulaşmasıyla en uygun sulama sistemini doğal olarak elde ediyor olmasıdır.

Ayrıca İlaç yememesi,doğallığını muhafaza etmesi açısından çok önemlidir.

Zeytinyurdu Zeytinyağı DELİCE  ZEYTİN AŞILAMASIYLA,İLAÇ YEMEMESİYLE,KAR GÖRMESİYLE,DOĞAL SU KAYNAKLARININ İÇERİSİNDE YER ALMASIYLA HER AÇIDAN TERCİH ETMENİZ GEREKEN YÜKSEK KALİTEDE BİR ZEYTİNYAĞIDIR.

BU SEBEPLE;DAĞ KÖYLERİMİZİN VE BEREKETLİ MENDERES OVAMIZIN MEVCUDAT YÜKSEK KALİTELİ ZEYTİNYAĞINI MUTLAKA ALIP KULLANMALISINIZ.

Organik Dağ Köylerinin Zeytinyağlarından almak için alttaki Egebay Zeytinyağları Sitesine Giriş yapmanız yeterlidir.

Sitemizde Naturel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı,Naturel Sızma Yeşil Sıkım,Naturel Sızma Siyah Sıkım ve Naturel Birinzi Zeytinyağları Bulunmaktadır.

 

1 Comment(s)

Maria:
13/07/2019, 01:13:19 PM
Reply

Thank you so much for producing high-quality olive oil! The intense flavor is really delicious, big difference from commercial olive oil, that does not have any benefits in it, because all the good has been taken out of it. Your olive oil is real and it can be used as medicine to treat many diseases and include in healthy diet. I wish you a great success in your business.

Leave a Comment