SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞLARI

Posted by admin 19/03/2017 1 Comment(s)

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI NEDİR?

Soğuk Sıkım Zeytinyağı;zeytinin topladıktan sonra bekletilmeksizin 25 derece ile 27 derece arasında su ısısı kullanılarak  sıkılmasıyla elde edilen zeytinyağıdır.Uygulanan ısı derecesi düşük olduğundan çıkan zeytinyağının miktarıda az olacaktır lakin zeytinyağının nefaseti yani tat ve kokusu,içerdiği mineraller yüksek olduğundan dolayı çok kaliteli bir zeytinyağı elde edilmiş olur.

 

 

Daha sonra suyu ve yağı ayrılan zeytinyağı özel paslanmaz,çelik tanklarda kışın donmasını engelleyecek 18 derecelik ısılarda korunur.Bu tanklarda dinlenen zedytinyağları artık satış için hazırdır.

 

Piyasada soğuk sıkım zeytinyağları giderek yaygınlaşmaktadır.Her iki sistemdede yani kontinü sistem ve soğuk sıkım sistemlerinde kaliteli çok güzel zeytinyağları elde edilir.

 

Zeytinyağını elde ettikten sonra tabiyki saklama koşullarına dikkat edilmesi,uygun şişelere doldurulması ve satış aşamasındada güneşmek muhafaza edilerek raflarda yerini alması gerekmektedir.

 

EGEBAY OLARAK SATIŞA SUNDUĞUMUZ SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞLARIMIZ ÖZEL TENEKELERE KONULARAK EN İYİ ŞEKİLDE MUHAFAZA EDİLMEKTEDİR.

Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız sizlerin damak tadı için eşsiz bir lezzeti barındırmaktadır mutlaka deneyin.

1 Comment(s)

wUmrLVWz:
08/05/2020, 10:55:22 PM, www.vulnweb.com
Reply

e

wUmrLVWz:
08/05/2020, 10:55:51 PM

1

Leave a Comment